Meniu

Renginiai - Kiti

Daugiau erdvės pokalbiams su bendraminčiais ir šeimos nariais.

Šių metų Vilniaus knygų mugėje daugiau dėmesio skirta kuriant erdves ramiems pokalbiams ir aktyvioms diskusijoms apie knygas ir jose gyvenančius personažus su draugais ir šeimos nariais. Tarptautinėje 16-ojoje Vilniaus knygų mugėje lankytojai galės atsipūsti ir smagiai praleisti laiką atnaujintoje, atviroje ir interaktyvioje vietoje mugėje – BIBLIOTEKŲ ERDVĖJE. Čia rasite daugiau erdvės pokalbiams su bendraminčiais ir šeimos nariais.

Mugėje numatomas specialus renginys bibliotekininkams. Vasario 19 d. 12 val. konferencijų salėje 5.2 vyks paskaita „Saugumas informacinėje erdvėje“. Dalyvauja T. Čeponis ir K. Zikaras iš Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento. Specialistai pasistengs atsakyti į klausimus, kas tai yra informacinis karas, informacinės operacijos, psichologinės operacijos, propaganda, kodėl tai taip plačiai naudojama 21 a., propagandos kanalai, priemonės, tipai ir technikos, knygų naudojimas informaciniam įtakojimui.
                               
Bibliotekų erdvėje mugės dalyviai galės ramiai pavartyti leidyklų knygas, pailsėti, pabendrauti prie kavos ar arbatos puodelio. Smalsiausi mugės lankytojai bus kviečiami sudalyvauti Bibliotekų erdvės laboratorijoje organizuojamuose užsiėmimuose. Kartu su Vilniaus universiteto bibliotekos specialistais sužinos, kas yra ekslibrisas ir galės išbandyti jo kūrimo subtilybes. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir „Robotikos mokykla“ kvies susimeistrauti netikėčiausią knygos skirtuką. O ketvirtadienį 13–15 val. bus vienintelė proga sudalyvauti komiksų kūrimo kūrybinėse dirbtuvėse, kurias pristato Kauno apskrities viešoji biblioteka.

Mugės metu Lietuvos bibliotekų darbuotojai negailės patarimų lankytojams. Vyks konsultacijos kaip susitvarkyti savo asmeninę namų biblioteką. Pasinėrus į detektyvinį žaidimą, bus galima išsiaiškinti ką bibliotekininkas dirba visą dieną. Visi lankytojai galės išbandyti paslaptingojo „Bibliorakulu“ patarimus.

Kelionių mėgėjai mugės metu galės pakeliauti po istorines Vilniaus universiteto bibliotekos erdves ir gražiąsias sales bei atrasti ir pažinti Klaipėdos kraštą su interaktyviuoju Krašto paveldo gidu!

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kvies pasitikrink savo IQ ir iššifruoti du terminus – e.klasika ir ibiblioteka. Penktadienį ir šeštadienį nuo 11 iki 15 val. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka visus norinčius registruos į šiais metais atidarytą naują Žirmūnų biblioteką ir bus galima nemokamai gauti visoje Lietuvoje galiojantį LIBIS skaitytojo pažymėjimą.

Tradiciškai erdvėje įsikurs „Gyvoji biblioteka“ – kur knygos yra žmonės, o skaitymas – pokalbis. „Gyvoji biblioteka“ yra neformalaus ugdymo metodas, skatinantis tarpusavio supratimą, toleranciją ir pagarbą žmogaus teisėms. Skaitytojas gali pasirinkti pašnekovą, užduoti jam rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus.

Erdvę puoš Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos ekslibrisų paroda „Kuršių marių vėtrungės – praėjusių amžių „feisbukas“. Čia atsiskleis 47 dailininkų iš 19 pasaulio šalių darbai. Dailininkai ekslibrisus dedikavo seniesiems krašto gyventojams lietuvininkams, žymioms šiandienos Pamario krašto kultūros, meno asmenybėms, bibliotekoms, muziejams, kitoms organizacijoms, etnografiniams Pamario kaimams.

Vilniaus knygų mugės metu Bibliotekų erdvė įsikurs 3 salės galerijoje (II aukštas). Išsami mugės renginių programa: http://www.vilniausknygumuge.lt/lt

Daugiau informacijos:
Indrė Zalieskienė, Vilniaus universiteto biblioteka,
Komunikacijos ir informacijos skyrius, Tel. (8 5) 268 7133;


---------------------------------------------------------------------------------------------
Knygų Kalėdos prasidėjo

   2014 lapkričio 13 d. Ugdymo plėtotės centre (ŠMM) buvo iškilmingai ir jaukiai pradėta LR Prezidentės globojama, jau tradicija tapusi, Knygų Kalėdų akcija. Įėjimo bilietas - dovanojama knyga, ant kurios Centro darbuotoja užklijuodavo Kalėdų akcijos lipduką, o dovanotojas - pasirašydavo.
Salės kampe akį traukė didžiulė knygų eglė papuošta švytinčiomis girliandų lemputėmis.
   Popietę, į kurią susirinko per 80 garbingų svečių, knygų mylėtojų ir švietimo įstaigų rėmėjų, pradėjo Lietuvos Edukologijos universiteto studentų aktorinė grupė. Būsimi mokytojai įtaigiai suvaidino Justino Marcinkevičiaus "Grybų karą" ir akimirksniu nukėlė visus į vaikystę. Po to klausėmės ištraukų iš knygų, eilėraščių, pasisakymų. UPC direktorius Giedrius Vaidelis skaitė ištrauką iš Gendručio Morkūno knygos "Blusyno pasakojimai": Salomėjos Nėries ir Juozo Erlicko eilės nuskambėjo lydimi rap-o ritmo ir šokančiųjų judesių. Pabaigoje visus įsiūbavo kartu dainuojama Vytauto Kernagio "Linksminkimos..." pagal J. Vienažindžio eiles. Prie kavos puodelio grupelėmis dar ilgokai bendravome su bičiuliais ir pažįstamais.
  Geras pavyzdys ir mums mokyklose panašiai pradėti Knygų Kalėdas 2014.Visiems linkime gražių ir prasmingų renginių mokyklose bei bibliotekų fondų papildymo naujomis knygomis.
daugiau informacijos apie Knygų Kalėdų akciją   http://www.knygukaledos.lt/
   LBD Mokyklų skyriaus  pirm.
   Irena Kryžanauskienė
---------------------------------------------------------------------------------------------

 SPALIS - TARPTAUTINIS MOKYKLŲ BIBLIOTEKŲ MĖNUO
  Dar neįpratome jo kaip nors minėti. Labiau orientuojamės į pavasarį LBD organizuojamą  Nacionalinę bibliotekų savaitę. Planuojam renginius. Gal sugebėsime susikurti ir šio mėnesio tradicijas? Proga būtų populiarinti mokyklos biblioteką. Ar sugebėsime tai susikurti - parodys laikas. Daug kas priklauso nuo mūsų pačių. Imkimės iniciatyvų, gal kartais ir netikėtų: paleiskite fantazijos vadžias... Rašykite apie savo veiklas visur: į rajono ir respublikinę spaudą: "Tarp knygų", Švietimo naujienos" (gaila, kad "Dialogas" pernai numirė.). Pirmiausiai, aišku, viską kas vyksta Jūsų padangėje - siųskite į šį mūsų internetinį puslapį. Jei ką nors sugalvojote - rašykite el. laiškus - siūlykite kaip išleisti LBD geriausio skyriaus konkurse laimėtą 1500 premiją Skyriaus reikmėms. 
---------------------------------------------------------------------------------------------

Pasiilgusioms iššūkių :)
KVIETIMAS DALYVAUTI PARODOJE  "MOKYKLA 2014"


 Kviečiame  aktyviausias mokyklų bibliotekas, jei jos turi ką nors įdomaus ir tinkamo šiai erdvei, užpildyti pridedamą anketą?  Tiems, kurie susidomės - rašykite Martynai
 martyna.braziunaite@upc.smm.lt
2.      
MOKYKLOS BE SIENŲ BIBLIOTEKA
Kaip įsivaizduojame šiuolaikinę mokyklos biblioteką? Tai jauki, moderni ir mokiniui bei suaugusiesiems patraukli vieta mokytis ir bendrauti. Šiuolaikinė biblioteka ne tik skolina knygas – ji visų pirma yra informacijos centras, be to, įvairių veiklų bei poilsio erdvė: bibliotekose įsikuria mokyklų muziejai, karjeros konsultavimo centrai, knygų, filmų mėgėjų ir jaunųjų mokslininkų klubai. Taip pat vyksta kūrybinės dirbtuvės, integruotos ir netradicinės pamokos, susitikimai, organizuojamos diskusijos su žymiais ar daug gyvenime pasiekusiais žmonėmis. Biblioteka – mokyklos šerdis, kurioje nuolat verda gyvenimas, bet visada galima rasti jaukų kampelį atsipūsti nuo pamokų ir pertraukų šurmulio.
Norime sukurti tokios bibliotekos prototipą parodoje „Mokykla“. Todėl laukiame Jūsų pasiūlymų, idėjų, kas joje galėtų vykti.
Bibliotekos erdvės planas šiandienai: (parašykite Martynai laišką ir gausite erdvės planą)

Norinčiųjų dalyvauti parodoje „Mokykla 2014“ Bibliotekos erdvėje prašau užpildyti šią trumpą anketą:
  1. Dalyvis (-iai):

  1. Kokią veiklą žada vykdyti:
  
  1. Kiek dalyvių planuojama dalyvauti vienoje veikloje:
  
  1. Kokiai tikslinei auditorijai skirta veikla (kokio amžiaus): 

  1. Pageidautinas laikas veiklai pristatyti: 

  1. Jūsų pristatymui reikalinga įranga:
-          Multimedija, kompiuteriai...
-          Wi-Fi, rozetės.
-          Stalai, kėdės.
-          Kita

  1. Kontaktinis asmuo

---------------------------------------------------------------------------------------------Biblioteka: vienas pasaulis, daug istorijų....Aš nueinu į savo biblioteką, ir visa istorija atsiveria prieš mano akis.
Alexander SmithNacionalinė bibliotekų savaitė 2014 m. balandžio 23 - 29 d. Lietuvos technikos bibliotekoje Šv. Ignoto 6, Vilniuje
Akcijos
  Nemokami LIBIS skaitytojų pažymėjimai (naujai užsirašantiems)
  Skelbiama leidinių grąžinimo akcija (neimami delspinigiai už pavėluotai grąžintus leidinius)
Balandžio 23 diena
Mokymų popietė
(Konferencijų salė, I a.)
14.00 Asmens duomenų tvarkymas ir jų apsauga. Konsultavimo procedūra bibliotekoje
(A. Šadienė)
14.45 Paieška internete bei patikimos informacijos atpažinimo kriterijai Teminė paieška ir
literatūros sąrašo sudarymas LIBIS, NBDB
(I. Adomėlytė)
15.15 Kaip naudotis Mozilla Firefox, Google Chrome arba Internet Explorer interneto naršyklėmis
Kaip susikurti ir naudotis internetiniu paštu (Gmail, Yahoo, Hotmail)
Kaip instaliuoti, konfigūruoti ir naudotis Skype programa
Kaip naudotis Microsoft Office WordExcell programomis (pagrindai)
Kaip naudotis Youtube svetaine (vaizdo klipų įkėlimas, peržiūra)
Kaip susikurti ir naudotis asmenine Facebook paskyra
(T.Greičiūnas)
16.00 Informacijos paieška LTB prenumeruojamose duomenų bazėse
(L. Mikučionytė)
16.30 Kaip nemokamai skaityti knygas Amazon.com svetainėje
Kaip parašyti ir išleisti elektroninę Kindle knygą Amazon.com svetainėje
Kur ir kaip susikurti savo tinklaraštį (Blogspot, Wordpress)
Asmeninių arba verslo tinklalapių optimizavimas paieškos sistemoms (Google)
Wordpress turinio valdymo sistemos instaliavimo ir konfigūravimo pradžiamokslis
(T. Greičiūnas)
Daugiau informacijos tel. 261 87 28 arba el. paštu ina.reivytiene@tb.lt
Balandžio 24 diena
(Konferencijų salė, I a.)
15.00 Susitikimas su dailininke, scenariste, režisiere, animatore Jūrate Leikaite ir jos sukurtų
animacinių filmų demonstravimas (.Taip Laima lėmė., .Užgavėnės., .Margučių rytas., .Senelės
pasaka. ir kt.)
17.30  Paskaita .Natūralios gyvenvietės. Natūralus ugdymas. Darni visuomenėNatūralios
gyvenvietės, kokios jos? Gyvenimo paribiai. Šviesi ateitis.
Pranešėjas Vytautas Žaltauskas
Balandžio 25 diena
Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos renginiai
9.15 . 12.40 Seminaras apie naująjį OHIM tinklalapį (Konferencijų salė, I a.)
(Rengia Vidaus rinkos derinimo tarnyba kartu su Lietuvos technikos biblioteka ir
Valstybiniu patentų biuru)
13.00 Parodos .Lietuvos patentų sistemai . 20 metų. atidarymas (III a. fojė)
Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos apdovanojimo jaunajam išradėjui
ceremonija
*****
14.30  Ekskursija Istorija gyvena po bibliotekos skliautais
Gidas architektas E.Purlys (restauravęs ir pritaikęs jėzuitų noviciato pastatus bibliotekai)
išankstinė registracija el. paštu parodos@tb.lt arba tel. 261 03 67
Balandžio 28 diena
Konsultacijų popietė
(Patentinės informacijos skaitykla, III a.) 
14.00 . 14.30 Konsultacija išradimų paieškos klausimais
14.30 . 15.00 Konsultacija prekių ženklų paieškos klausimais
(R.Smagurauskaitė)
15.00 . 16.00 Konsultacija apie įmonės intelektinės nuosavybės strategijos sukūrimą
(V.Guobys)
16.00 . 17.00 Konsultacija apie išradimų patentų vertinimą (universitetams ir įmonėms)
(P.Paliukas-Medeckis)
Parodos
  Animacinių filmų režisierės ir dailininkės Jūratės Leikaitėparoda .Animacijos burtai.
(I a. „Tako“ galerijoje veiks iki balandžio 30 d.)
  Žanos Cinman grafikos paroda .Kelionė iš ateities į praeitį(pagal Leibgoro literatūrinį
kūrinį .Venecietis.) (II a. .Freskos. galerijoje veiks iki balandžio 30 d.)
  Paroda .Lietuvos patentų sistemai . 20 metų(III a. galerijoje veiks iki gegužės 30 d.)
  Paroda .Puslapis iš jėzuitų paveldo istorijos. (II a. .Freskos. galerijoje, stendai)

---------------------------------------------------------------------------------------------

NACIONALINĖ LIETUVOS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ
„BIBLIOTEKA – VIENAS PASAULIS, DAUG ISTORIJŲ“
2014 M. BALANDŽIO 23 – 29 D.
NACIONALINĖS BIBLIOTEKŲ SAVAITĖS RENGINIAI ANTAKALNIO BIBLIOTEKOJE:
*    BALANDŽIO 22 D. 16 VAL. SUSITIKIMAS SU RAŠYTOJA AUDRONE URBONAITE, KNYGOS „ŽYDIŠKŲ DAIKTŲ KAMBARYS“ SUTIKTUVĖS;
*    BALANDŽIO 22-30 D. VAIKŲ PIEŠINIŲ IR LITERATŪROS PARODA „BIBLIOTEKA – VIENAS PASAULIS, DAUG ISTORIJŲ“;
*    BALANDŽIO 23 D. 12 VAL. POPIETĖ „IŠ NAUJO ATRANDAME KRISTIJONĄ DONELAITĮ“ (SKAITOME, KLAUSOMĖS, ŽIŪRIME FILMUS, MĖGAUJAMĖS DONELAIČIO KŪRYBOS SKAMBESIU);
*    BALANDŽIO 22-30 D. LITERATŪROS PARODA „LAIKAS LIETUVIŲ LITERATŪROS KLASIKAI: J. BALTUŠIUI – 105, J. BILIŪNUI – 135, I. ŠEINIUI – 125, ...“;
*    BALANDŽIO 24 D. 10 VAL. RYTMETIS VAIKAMS „DAUG ISTORIJŲ: KURIAME, SKAITOME, ŽAIDŽIAME“;
*    BALANDŽIO 29 D. 16 VAL. JŪRATĖS BUOŽIENĖS BATIKOS DARBŲ CIKLŲ „DONELAITIŠKI MOTYVAI DROBĖJE“ IR „DINGĘ PRŪSAI“ PRISTATYMAS. PARODA VEIKS BALANDŽIO 22 D. – GEGUŽĖS 31 D.;
*    BALANDŽIO 23-29 D. KIEKVIENĄ DIENĄ NUO 14 IKI 15 VAL. BIBLIOGRAFINIŲ PAMOKĖLIŲ VAIKAMS LAIKAS „KAIP PASIRINKTI KNYGĄ“ (ELEKTRONINIO KATALOGO WWW.LIBIS.LT GALIMYBĖS, PAŽINTIS SU ELEKTRONINIŲ KNYGŲ SKAITYKLE).


-------------------------------------------------------------------------------------------

Cycling for School Libraries
(važiavimas už mokyklų bibliotekas)

        Skelbiame Rumunijos bibliotekininko (ės) laišką kitų Europos šalių, pro kurias ves dviratininko maršrutas, kolegoms. Šis žmogus, keliausiantis ir per Lietuvą, pasiryžęs atkreipti žurnalistų ir visuomenės dėmesį į mokyklos bibliotekininko ir skaitymo svarbą. Žiūrėkite a) Tikslai(Aims). Jei kam reikia išversti - kreipkitės į mane (Irena K. 852346521). Šis žmogus pageidauja lankytis mokyklų bibliotekose (Alytus, Vilnius)., susitikti su kolegomis mokyklų bibliotekininkais ir gauti apgyvendinimą nemokamai. Jei kas galėtumėt tai pasiūlyti vasaros metu (pažymėta raudonai tekste) praneškite man. Gal yra kalbančių ir suprantančių angliškai? Tada taip pat praneškite - parašykite el. laišką man. gal kur suorganizuosime keliauninko sutikimą ir susitikimą, kurios būsime miete. Gal kai kurios jau bus grįžusios po atostogų. Rašykite man. Laukiu pasiūlymų iki balandžio 30d.

Hello,

My name is Laszlo Kiss, I’m a school librarian in the Liceul Teoretic Mikes Kelemen, Sfantu Gheorghe / Romania, president of theRomanian Librarians Association – Covasna County Section, vice-president of theRomanian Hungarian Librarians Association.
Today bikes still mean freedom for millions of people, young and old – as do libraries.
          I love biking and I believe that by cycling more than 4000 km I can raise the interest of the press, the public and the politicians for the important role school libraries play in society, and I can promote, in the countries that I cycle through, the 43nd Annual Conference of the International Association of School Librarianship, held in Moscow.
During my route, in each country I shall visit school libraries and met with local colleagues.
I hope that we can advocate together for the reading, which offers the real freedom for mankind, and to show that this knowledge offers us alternatives for peace.
          It will be a long trip with many dangers, but I want to change the general idea about us, about librarians. We are not ordinary people, because school libraries represent the possibility to learn and think in many ways!
a)      Aims:
to advocate for the importance of school libraries
- to visit local libraries and meet with local colleagues
- to attend IASL Conference in Moscow
- to show that school librarians are not ordinary people
- to show that the books give us the real freedom
- the knowledge offers us alternatives for peace
b)       route and dates:
I shall start from Romania, cross Hungary-Slovakia-Poland-Lithuania-Belarus-Russia and if the political situation will will change, then back through Ukraine-Moldova, to Romania.
There will be 7 countries and 4387 km in 30 days!
1.      Sfantu Gheorghe-Sighisoara              124 km              4 August
2.      Sighisoara-ClujNapoca                      161 km              5 August
3.      Cluj Napoca-Oradea                          154 km              6 August
4.      Oradea – Debrecen                            72   km              7 August
5.      Debrecen- Miskolc                             113 km              8 August
6.      Miskolc-Kosice                                  88   km              9 August
7.      Kosice-NowySacz                             140 km              11 August
8.      Nowy Sacz-Kielce                             173 km              12 August
9.      Kielce –Warsaw                                 178 km              13 August
10.  Warsaw-Lomza                                  141 km              14 August
11.  Lomza-Augustow                              104 km              15 August
12.  Augustow-Alytus                              105 km              16 August
13.  Alytus-Vilnius                                   104 km              17 August sekmadienis
14.  Vilnius-Minsk                                    185 km              18 August pirmadienis
15.  Minsk-Borisov                                   95   km              19 August
16.  Borisov-Orsha                                    137 km              20 August
17.  Orsha-Smolensk                                124 km              21 August
18.  Smolensk-Vyazma                             169 km              22 August
19.  Vyazma-Mozhaysk                            124 km              23 August
20.  Mozhaysk – Moscova                        109 km              24 August

Attending IASL Conference                                     25-29 August 

My needs:  accomodation at librarian colleagues 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą