Meniu

Projektai


Projektas "Knygų lobis" - žaidimas 5-8 klasių mokiniams


Spalio 24 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje vyko žaidimo "Knygų lobis" pristatymas. Plačiau apie projektą ir žaidimą galite skaityti čia  Paraginkite mokinius žaisti. Tuo labiau, kad jų laukia ir prizai.Taip pat  rasite nuotraukų iš šio projekto ir žaidimo čia bei straipsnį apie jį čia.
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekoje š.m. balandžio mėnesį vykusiame seminare  “Projektų valdymas mokyklų bibliotekininkams” metu, kuriame dalyvavo  net 12 LBD Mokyklų skyriaus narių buvo parašytas projektas "Knygų lobis", kurio finansavimui buvo duota paraiška Lietuvos kultūros tarybai ir gautas dalinis  finansavimą. Buvo sukurtas    edukacinis kompiuterinis žaidimas “Knygų lobis” skirtas 5-8 klasių mokiniams.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Kviečiame mokyklas dalyvauti pirmajame Respublikiniame knygų skaitymo festivalyje-konkurse ,,Knygų pelėda" 


Konkurso tikslas – populiarinti skaitymą, kaip vieną iš aktyviai ir kūrybiškai visuomenei būtinų bruožų, panaudojant naujas vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo formas.

 Konkurso organizatoriai : Neformaliojo švietimo asociacija „Jaunimo akademija“ bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

 Daugiau informacijos apie konkursą ir dalyvavimo sąlygas rasite  čia  Plačiau
Kviečiame paraginti mokytojus ir mokinius dalyvauti, o pačioms pavadovauti šiam reikalui, nes skaitymo skatinimas - mūsų veiklos sritis. Nebus skaitančių - nereikės ir bibliotekų. Būkime aktyvios !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų apsaugos politiką

Maloniai informuojame, kad Lietuvos bibliotekininkų draugija kartu su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija pradeda įgyvendinti projektą „Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimo didinimas įgyvendinant asmens duomenų apsaugos politiką“, kuris iš dalies finansuojamas ES struktūrinių fondų ir LR biudžeto. Projekto finansavimo ir administravimo sutartis (toliau - sutartis) pasirašyta 2013 m. birželio 04 d. Nr. VP1-4.1-VRM-08-V-01-006. Sutartį pasirašiusios šalys: LR Vidaus reikalų ministerija, Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos bibliotekininkų asociacija. 

Projekto tikslas - sustiprinti Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos bendradarbiavimą, siekiant pagerinti asmens duomenų apsaugos politikos nuostatų įgyvendinimą.

Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija įsipareigoja teikti naują paslaugą visuomenei – klientų konsultavimas teikiant pirminę konsultaciją asmens duomenų apsaugos klausimais. Dėl to projekto metu iš viso 205 LBD nariai ir bibliotekų darbuotojai bus metodiškai parengti vykdyti konsultavimo paslaugas, juos apmokant bei suteikiant teisę dirbti su projekto metu sukurta informacine duomenų baze. Projekto mokymuose dalyvavę bibliotekų darbuotojai įgis teisę konsultuoti ir kitus bibliotekų darbuotojus asmens duomenų apsaugos klausimais, organizuoti švietėjišką veiklą asmens duomenų apsaugos klausimais. Plačiau apie projekto mokymus žiūrėkite skiltyje LBD informacija


----------------------------------------------------------------------------- 

Projektui „Skaitymas: sėkmė ir džiaugsmas“ pasibaigus


Lapkričio mėn. 27 d. trečiadienį 11 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyks projekto „Skaitymas: sėkmė ir džiaugsmas“ baigiamasis renginys. Kviečiame dalyvauti.

Lietuvos LIONS klubų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija, kartu su pagrindiniu partneriu Lietuvos M.Mažvydo nacionaline biblioteka, 2013 m. balandžio mėnesį šalies bibliotekose skelbė 1-12 kl. moksleivių skaitymo konkursą. Konkurse dalyvavo per pusantro šimto Lietuvos bibliotekininkų draugijai priklausančių bibliotekų.

Iš rekomenduojamų lietuvių ir užsienio autorių sąrašo moksleiviai buvo kviečiami skaityti pasirinktą kūrinį ir parašyti jam recenziją, atsiliepimą ar sukurti iliustraciją. Kiekvienos amžiaus grupės (1-4 klasių, 5-7 klasių ir 7-12 klasių) nugalėtojams bus įteikti planšetiniai kompiuteriai, elektroninės knygų skaityklės ir kiti vertingi prizai. Vertinimo komisijos išrinkti originaliausi ir kūrybingiausi darbai bus publikuojami 2014 m. kalendoriuje.
Skaitymo konkursas buvo rengiamas pagal Lietuvos LIONS klubų asociacijos remiamą ir kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija vykdomą projektą „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas“. Pagal šį projektą šalies bibliotekose taip pat vyko jauniesiems skaitytojams skirtos Skaitymo šventės-susitikimai su populiariais Lietuvos menininkais, bibliotekų fondus papildė paklausūs leidiniai. Šiose projekto veiklose dalyvavo per 50 Lietuvos bibliotekų. Dėl registracijos skaitykite žemiau:
Dėmesio visi, dalyvavę skaitymo skatinimo konkurse „SKAITYMAS: sėkmė ir džiaugsmas“!

Baigiamasis Konkurso renginys vyks lapkričio 27 d. (trečiadienį). Pasikeitė jo pradžia –  vyks 11 val.  Programa bus atsiųsta vėliau.

Kadangi dalyvių skaičius ribotas (100), būtina išankstinė registracija! Labai prašau parašyti, kiek iš Jūsų bibliotekos būtų norinčių ir vertų dalyvauti baigiamajame renginyje. Pagal tai, kiek bus norinčiųjų, bus paskirstytos vietos baigiamajame renginyje.

Prašome registruotis ir siųsti užpildytą lentelę el. adresu ruta.juzeniene@pavb.lt iki lapričio 12 d. imtinai.

Biblioteka/Mokykla
Konkurso dalyvių skaičius
Norinčių dalyvauti baigiamajame renginyje skaičius
Lydinčių asmenų skaičius
Kontaktinio asmens pavardė, telefonas, el.paštas.----------------------------------------------------------------------------- 

Pratęstas projekto laikas


UPC vykdomas projektas "Mokyklų bibliotekų darbuotojų kompetencijos tobulinimas, taikant šiuolaikines priemones" pratęstas dar 6 mėnesiams ir baigsis ne 2013 m. rudenį, o 2014 pavasarį. Tikimės, kad dėl to bus daugiau naudos mokyklų bibliotekininkams, turėsime mokymų, bus ištobulinta TAMO bibliotekos programa.

----------------------------------------------------------------------------- 

Universitetas – mokyklai, mokykla – universitetui


LBD Mokyklų skyrius kartus su partneriu – Mykolo Romerio universiteto biblioteka dalyvaujame bendrame projekte „Universitetas – mokyklai, mokykla – universitetui“ ir norime pasiūlyti naudotis Mykolo Romerio universiteto elektroninių knygų portalu http://ebooks.mruni.eu/ Portale patalpinta 130 knygų, kurios pateikiamos atvira prieiga skaitytojams iš viso pasaulio. Per metus knygos buvo skaitytos daugiau kaip 131 tūkst. kartų. Skaitytojai gali rasti jiems reikalingą knygą pagal pavadinimą, autorių arba leidėją.

Mokyklos bibliotekininkai – geriausi tarpininkai tarp mokytojo ir knygos. Jie gali pakviesti mokytojus naudotis universiteto bibliotekos resursais. Tam reikia parengti direktoriaus patvirtintą pageidaujančių mokytojų sąrašą su parašais ir el. p. adresais ir nuskenavus išsiųsti el. paštu Į MRU biblioteką skirmante@mruni.eu. Visi sąrašo dalyviai gaus prisijungimo vardus ir galės internete naudotis nurodytais ištekliais.

Trumpiausias kelias naudotis universiteto išleistomis ir nuolat papildomomis knygomis - įkeliant ebooks.mruni.eu skydelį (angl. banner) į Jūsų mokyklos ar bibliotekos tinklapį.
Norint įsikelti skydelį į tinklalapį, tereikia nukopijuoti šį kodą:

<a href="http://ebooks.mruni.eu/" ><img src="http://www.mruni.eu/mru_lt_dokumentai/biblioteka/paveiksleliai/MRUeBooks.jpg" border="0" width="117" height="71" /> </a>

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą